SON DAKİKA

Ramazan Keskin vefat etti

Malatya’nın kanaat önderlerinden Ramazan Keskin hayatını kaybetti. Keskin uzun süredir kalp yetmezliği tedavisi görüyordu.
05 Ağustos 2022, Cuma - 21:30

Malatya’nın kanaat önderlerinden 28 Şubat mağdurlarından Ramazan Keskin vefat etti.

Uzun süredir kalp yetmezliği tedavisi gören Ramazan Keskin Turgut Özal Tıp Merkezi'nde hayatını kaybetti.

Ramazan Keskin’in cenazesi yarın (6 Ağustos 2022 Cumartesi) Şehir Mezarlığı’nda öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Battalgazi ilçesine bağlı Uluköy (Alikan) Mahallesinde bulunan Ebuzerler Mescidine defnedilecek.

RAMAZAN KESKİN KİMDİR?

03 Mayıs 1952 Malatya Merkez İlçe Uluköy (Alikân),Budak mezrasında dünyaya geldi. Ağır kış şartlarından dolayı babası, hoca İki veya üç yaşındayken bugünkü Malatya Merkez İlçe Uçbağlar Hançukuru semtine yerleşti. Bugün hala aynı yerde oturmaktadır. Şimdiki adı Battalgazi mah. Olarak bilinmektedir.

İlkokul öncesi Kur’an Kursunda eğitime başladı. Daha sonra ilkokul diploması olmadığı için Kur’an Kursuna devam edemedi.

Resmi öğrenime Malatya Hidayet İlkokulunda başladı. İlkokuldan sonra Malatya İmam Hatip Okuluna başladı. 1973 yılında Malatya İmam Hatip Okulunu (Lisesini) bitirdi. Aynı yıl diyanet teşkilatında İmam-Hatip olarak göreve başladı. Bu arada Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsünü bitirdi (1978). Adana Ticari İlimler Akademisi Malatya Şubesi İktisat Bölümüne devam ederken 3.sınıfta fakülteyi terk etmek zorunda kaldı.

Ramazan Keskin hoca İslami mücadelesine oturduğu mahallenin Hançukur’u camisinde bir bayram günü aleni olarak davet faaliyetlerine başlamıştır. Sene 1968 o gün bugün bu mücadele devam etmektedir.

1974 yılında genç yaşında Hac farizasını ifa etti.

1976 senesinde babası Ebuzer Keskin ile birlikte araç konusunda fazla deneyimli olmamasına rağmen 124 Muratla Hacca gidip geldi.

1979–1980 yıllarında Milli Eğitimde Türkçe öğretmeni olarak görev yaptı.

Milli Türk Talebe Birliği, İmam Hatip Okulu Mezunları Cemiyeti, Akıncılar Derneği, Din Görevlileri Derneği ve daha değişik STK’larda aktif olarak çalıştı.

Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:30
Güneş
06:00
Öğle
12:59
İkindi
16:44
Akşam
19:49
Yatsı
21:13
Diğer Haberler