SON DAKİKA

Cihanbeyli'de Köy Yaşam Merkezi açıldı

Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Köy Yaşam Merkezi hizmete sunuldu.
07 Aralık 2022, Çarşamba - 16:40
Milli Eğitim Bakanlığınca kapalı köy okullarının ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane, doğa, bilim ve tasarım gibi farklı alanlarda hizmet veren atölyelerle, gençlik kampları gibi eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürülmesiyle; köy yaşam merkezleri, öğrencilerin ve vatandaşların hizmetine sunulmaya devam ediyor. 
Cihanbeyli ilçesine bağlı Karabağ Mahallesi'nde kapalı olan okul, Karabağ Köy Yaşam Merkezi'ne çevrilerek, hizmete sunuldu. Açılan merkez Halk Eğitimi Kurs Merkezi olarakta vatandaşların ve gençlerin ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. 
Cihanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sarıtaş yaptığı açıklamada, " 2022-2023 eğitim-öğretim yılında hizmete açılan Karabağ Köy Yaşam Merkezimizimizde iki adet Ana Sınıfı, Dikiş-Nakış kursu ve Kur’an Kursu hizmet vermektedir. Ayrıca Karabağ Köy Yaşam Merkezi bünyesinde Akıl-Zeka Oyunları Atölyesi, Bilim-Teknoloji Sınıfı, Geri Dönüşüm Kütüphanesi, Futbol-Basketbol-Voleybol alanları ve Oyun Parkurları öğrencilerimizin ve halkımızın hizmetine açılmıştır. Desteklerinden dolayı Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e, Konya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Yiğit'e,  Karabağ Mahalle halkımıza ve tüm personellerimize çok teşekkür ediyorum.İlçemiz hayırlı olsun." dedi. Açılan Karabağ Köy Yaşam Merkezi ile 7'den 70'e tüm mahalle halkı faydalanabilecek. 

Ertan Özkök/Konhaber

Konya Namaz Vakitleri
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Diğer Haberler