SON DAKİKA

Konya’da toplantı ve yürüyüş yerleri belli oldu

Konya Valiliği, kent merkezinde yapılacak açık yer toplantısı ve gösteri yürüyüşlerinde, toplanma yerleri, yürüyüş güzergâhları, toplantı alanları ile pankart ve afiş asılabilecek yerleri açıkladı.
Güncelleme: 20 Ocak 2023, Cuma - 12:02
Konuyla ilgili Konya Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"KILIÇARSLAN ŞEHİR MEYDANI
Yürüyüş Güzergahı: Kayalı Park-Anıt Meydanı-Alâeddin Bulvarı, Beşyol Kavşağı

a)Toplantı Alanından Kayalı Park Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Ankara Caddesi-Alâeddin Caddesi-İş Bankası Kavşağı-Mevlâna Caddesini takiben Kayalı Park'tan dağılım. (1200 m)

b) Toplantı Alanından Anıt Meydanı Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Alaaddin Caddesi- Abdulezel Paşa Caddesi-Müneccim Başı Sokak-Sultan Cem Caddesi-Form Kavşağı-Amber Reis Caddesini takiben Atatürk Anıtından dağılım. (1100 m)

c) Toplantı Alanından Alaaddin Bulvarı Etrafı Yürüyüş Güzergahı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Alâeddin Caddesi-İş Bankası Kavşağı-Alâeddin Caddesi-Ankara Caddesini takiben Kılıçarslan Şehir Meydanı. (1100 m)

d) Toplantı Alanından Ankara Caddesi- Beşyol Kavşağı takiben Askeri Şehitlik Mezarlığı Önü Güzergahı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Ankara Caddesi-Beşyol Kavşağı takiben Askeri Şehitlik Mezarlığı önü-geliş istikametine dönüş-Askeri Şehitlik Mezarlığı-Musalla Mezarlığı-Beşyol Kavşağını takiben Kılıçarslan Şehir Meydanı toplantı alanından dağılım. (1150 m) 

BOSNA HERSEK MAHALLESİ PAZAR YERİ 
Yürüyüş Güzergâhı: Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yerinde toplanılarak; Mesaj Caddesi-Beyaz Çarşı Önü-Şehit Ersen Şeker Caddesi Kavşağı-Mesaj Caddesini takiben Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yerinden dağılım. (900 m) Semt pazarının kurulduğu Cumartesi günleri hariç.

3- IŞIKLAR MAHALLESİ PAZAR YERİ (Semt pazarının kurulduğu salı günleri hariç)

4- AFİŞ VE PANKART ASILACAK YERLER: Toplantı ve Gösteri Yürüyüşlerini halka duyurmak amacıyla, düzenleme kurulu tarafından hazırlanan afiş ve pankartların, Konya Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerince uygun görülen Billboardlar, Raket Reklam Panoları, Megalight Reklam Panoları, Otobüs Reklam Panoları ile belirlenen (3) ayrı alternatif toplantı alanı ve (5) yürüyüş güzergâhı üzerinde bulunan cadde ve sokaklara asılır.

5-BASIN AÇIKLAMASI, STANT AÇILMASI VE BENZER ETKİNLİKLERİN YAPILAMAYACAĞI YERLER: Valilik, Kaymakamlık, Belediye, Adliye Sarayı, İl Jandarma Komutanlığı, 3. Ana Jet Üs Komutanlığı, Askerlik Şubesi Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğüne ait kamu binaları ve müştemilatı, Mabetler, Hastaneler, Eğitim ve Öğretim Kurumları, Öğrenci Yurtları ile diğer Kamu Kurumu hizmet binaları, eklentileri ve bahçelerinde, dış kapı giriş ve çıkış önleri ile yakın çevresinde basın açıklaması yapılamaz, stant açılmaz vb. etkinlikler düzenlenemez. 

Basın açıklaması, stant açılması vb. etkinliklerde herhangi bir ikramda bulunulmayacak, sadece (broşür, bildiri, tanıtıcı materyal) dağıtımı ile üye kaydı vb. faaliyetler yapılacaktır  Kamuoyuna saygı ile duyurulur." 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home1/kanaloncom/public_html/sayfalar/haberDetay.ftm.php on line 208
Güneş

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home1/kanaloncom/public_html/sayfalar/haberDetay.ftm.php on line 212
Öğle

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home1/kanaloncom/public_html/sayfalar/haberDetay.ftm.php on line 216
İkindi

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home1/kanaloncom/public_html/sayfalar/haberDetay.ftm.php on line 220
Akşam

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home1/kanaloncom/public_html/sayfalar/haberDetay.ftm.php on line 224
Yatsı

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home1/kanaloncom/public_html/sayfalar/haberDetay.ftm.php on line 228
Diğer Haberler

Warning: Undefined array key "cookie" in /home1/kanaloncom/public_html/index.php on line 321